Detské stoličky alebo Fun Pod?

Detské stoličky sú tradičným riešením vašej domácnosti, keď máte dieťa. Dieťa sa v nich pohodlne usadí, naje, hrá, ale i napríklad chvíľu pozerá na rozprávku. Mnoho jedálenských stoličiek je tak v dnešnej dobe všestranne využiteľných. Ovšem Fun Pod prináša deťom nový druh zábavy.


Čo je to Fun Pod?

little-helper-funpod-20130430212448-metalic

Fun Pod

 

Fun Pod je druh štýlového nábytku pre deti, ktorý sa hodí do kuchyne. Je nielen krásnym doplnkom, ale aj vysoko účelným pomocníkom. Vaše deti tak s vami môžu byť po celý čas v kuchyni.

Mamičky, ktoré stoja pri sporáku, musí odbiehať, aby dieťa v izbe skontrolovali. Fun Pod slúži pre deti ako interaktívne hračka. Je nebezpečné, keď si dieťa stúpne na stoličku. Fun Pod je oveľa bezpečnejšie variantom, pretože stojí pevne na zemi. Dianie v kuchyni, tak nemusí byť pre vaše deti tabu. Navyše sa môžu na príprave jedla podieľať. Miesto ostrého noža im dajte plastový nožík, môžu len robiť, že niečo krája.

Výhodou je, že dieťa naučíte správne zaobchádzať so skutočnými potravinami. Kým hranie v plastovej kuchynke je skoro omrzí, s Fun Pod bude hranie oveľa reálnejšie. Nie je nad to podávať mamičke na prípravu zeleninového (prenosne postielky lacne) šalátu skutočnú mrkvu alebo hlávkový šalát. Vaše deti uvidia svet taký, aký je. Nehľadiac na to, že umelé ovocie z jeho detskej kuchynky, koľkokrát nie je ani v najmenšom podobné tomu, čo predstavovať.


Sú lepšie stoličky alebo Fun Pod


Jedálenská stolička slúžiace výhradne na kŕmenie, je pre uspokojenie dieťaťa, čo sa týka stravovania ideálne. Lenže v momente, keď jej přistrčíte k stolu, pre dieťa sa stáva zaujímavejšie stôl a chce z stoličky vyliezť, čo je nebezpečné. Pokiaľ si dieťa chce s vami v kuchyni aj hrať, nielen papať, Fun Pod ich k tomu vhodnejšie. Je vyrobený z vysoko kvalitného dreva, ktoré je opracované do formy, ktorá deťom neublíži. Fun Pod rastie s vaším dieťaťom. Súčasťou je tvrdá drevená podložka, ktorá sa dá variabilne posúvať podľa veku dieťaťa alebo k jeho činnosti. Keď sa hrá, môže mať dosku nižšie, ak pomáha umývať alebo utierať riad, potrebuje skôr stať, než kľačať. Napriek tomu dodržujte bezpečnostné opatrenia a dieťa nedávajte vyššie, než potrebuje. Horná časť by mala dosahovať k hrudníku dieťaťa.


Deti rady pomáhajú s prácou


Sľúbila ste Aničke alebo Peťkovi upiecť koláč? Tentoraz na neho nemusí čakať vo svojej izbičke v detskej postieľke alebo ohrádke na zemi. Pokojne si dieťa môžete prizvať na pomoc. Fun Pod je v tomto ohľade naozajstným zázemím pre dieťa. Dieťa sa necíti v izbe samo, neplače a aktívne sa podieľa na tvorbe koláča. Pokojne mu podajte misu, nech si zaborí do cesta prstíky. Tým, že tu bude s vami sa bude cítiť dobre, aj keď sa na vás bude z počiatku len pozerať. Sama zrazu zistíte, že s vami takto začalo hospodáriť v 2 rokoch, ale dnes mu je 5 rokov a stále z toho nevyrástlo. Deti predškolského veku už s vami navyše zvládnu aj jednoduché recepty.


Varenie s deťmi


Vo veku batoľaťa sa rozvíja prevažne hrubá motorika. Dieťa sa učí chodiť, behať a skákať. Však chce aj pomáhať v kuchyni, keď vidí, že niečo kuchtíte. Zvlášť pečenie cukroví na Vianoce, kedy sa pripravujú cesta a všade to nádherne vonia, je pre neho lákavé. Kúsok cesta mu nechajte na spracovanie, nech si urobí bábiku alebo autíčko. Vykrajovače pre neho rovnakú zábavou ako tiskátka. Vanilkové rožky tiež jednoduché, ako tvarovo, tak ingredienciami. Spoločne určite vykúzlite nádhernú sviatočnú tabuľu. Fun Pod však využijete celoročne.

Dieťa sa tu hravo naučia prácu s plastovým nožíkom, kedy si zvládne natrieť chleba alebo žemľu. Nátierku, puding, palacinky, nákyp či inú pochutinu, s jeho pomocou, bude aj lepšie chutiť. V predškolskom veku dieťa navyše potrebuje získať zručnosť a zručnosť, ktorá sa mu v škole pri písaní určite nestratí. Jemnú motoriku je potreba cvičiť v útlom veku. S Fun Podem si môže pri barovom pulte kresliť, tlač, vyfarbovať, skrátka všetko, čo raz bude robiť aj v prvej triede.

Fun Pod zaistí vášmu dieťaťu pri týchto činnostiach bezpečia. Dieťa sa tak netočí alebo nehúpe na stoličke, pritom si užíva rovnakú zábavu. Dieťa si príde užitočné, pretože ste mu dali tú dôležitosť. Bude na seba pyšné, že umyl riad. Vy ho za vykonané činnosti pochváľte, zvyšujete mu tým jeho sebavedomie. Rovnako tak mu ho vedome či nevedome môžete pekne pochroumat. Buďte trpezliví a poskytnite mu na všetko dostatok času. Vysvetľujte, rozprávajte sa, hrajte sa a vymýšľajte s Fun Pod ďalšie možnosti.


Fun Pod pre viac generácií

Fun Pod je výhodnou investíciou. Slúži ako stoličky, ale aj ako hračka. Dieťa si do neho vlezie, schováva sa, hrá sa, pomáha v kuchyni, atď. Keď je vaše prvé dieťa už väčšie, nie je problém ho použiť u dieťaťa druhého. Je to perfektná pomôcka pre viac generácií. Práve vám vaša dcéra oznámila, že čaká bábätko? Fun Pod je aj skvelým darčekom, pretože každého prekvapí. Dieťa je tu v bezpečí a súčasne si s mamičkou utvára aj puto. Nie je tak odstrčené od diania v kuchyni, čo sa mu raz určite nestratí.


Pre aké deti Fun Pod použiť?


Fun Pod je použiteľný pre deti vo veku od 1 5 rokov (od batoľaťa po predškoláka). Jeho výhodou je teda fakt, že s dieťaťom rastie. Pomocou tvrdej drevenej dosky, ktorá sa dá zasunúť do optimálnej výšky podľa veku dieťaťa si nastavíte adekvátnu úroveň. Nemusíte tak premýšľať o kúpe niekoľkých stoličiek, Fun Pod si s vašou situáciou hravo poradia. Navyše je k dostaniu v rôznych farebných prevedení, čo povedie v kuchyni k zjednoteniu farieb a jednotlivých konceptov. Hodí sa do moderných domácností, ale pokojne aj na chalupu. Fun Pod je všestranne využiteľným nevšedným solitérom vašich interiérov, ktorý dodá detský, ale pritom roztomilý nádych.